Величний міст через півсвіту

 

 

Китай-Україна, або зі Сходу на Захід шляхом Сонця!

У 2018 році співпадають три ювілейні дати:

  • 30-річчя створення Федерації ушу/гунфу та цігун України, президент Федерації Микола Матулевський, майстер 5 дуаню Всекитайської Асоціації ушу, 8 дуаню кунгфу, Заслужений тренер України, майстер спорту України міжнародного класу, багаторазовий чемпіон світу з традиційного ушу та кунгфу, президент Європейської федерації кунгфу, віце-президент Міжнародної федерації кунгфу;

  • 10-річчя національної Федерації кунгфу України, президент Федерації Людмила Солодиліна, майстер 5 дуаню Всекитайської Асоціації ушу, 8 дуаню кунгфу, Заслужений тренер України, майстер спорту України міжнародного класу, багаторазовий чемпіон світу з традиційного ушу та кунгфу, голова комітету з таолу Міжнародної федерації кунгфу;​

 

  • 30 років з часу заснування ДЮОФОС Центр «Форма» - громадської спортивної дитячо-юнацької культурно-просвітницької організації, на базі якої розпочали свій розвиток китайські кунгфу, ушу, оздоровчі практики тайцзіцюань та китайська медицина, семінари з китайського живопису Го Хуа, каліграфії та мови, історії та культури КНР.

 

 

  У далекі 80-і роки, ми, любителі китайської культури і традиційних стилів кунгфу, завдячно нашим вихователям, змогли справді відчути глибину і неповторність справжнього знання та мистецтва китайського народу.

1991 год. Тан Чи Юй - переводчик. Мастер Тян Бай Лун – декан факультета ушу Уханьского института физкультуры, профессор.Ху Кэ Вэнь – заведующий кафедрой китайской медицины.

 

   У 1990-1991 роках до Київського інституту фізичної культури та спорту приїхали професори, досвідчені фахівці та педагоги з Уханського інституту фізкультури провінції Хубей: Гао Гуан Вень, Тян Бай Лун (декан факультету ушу), Вєн Лі та Ху Ке Вень (кафедра спортивної медицини). Так у Києві почала своє становлення уханська школа кунгфу!

   

   Ми навчались і у чудового викладача Сі Яо Цзо (м. Тайюань, провінція Шансі).

Видатні майстри з кунгфу Ву Бінь (м. Пекін) та Ван Пей Хун (м. Шанхай) надавали нам поради з методики викладання та вдосконалення техніки! Чимало справжніх майстрів навчали нас і допомагали набувати знання, а ми віддавали всі сили для виховання учнів та розповсюдження ушу та кунгфу в Україні і далеко за її межами. Майстер цігун з м. Анхой (провінція Анхуей) Чен Ван Пен став нашим вчителем та наставником, а для багатьох пацієнтів – лікарем-рятівником!

Починаючи з 1993 року збірна команда України з ушу вже впевнено і результативно брала участь у міжнародних континентальних та всесвітніх чемпіонатах протягом 15 років. Вже на 2-у чемпіонаті Світу у Куала-Лумпур (Малайзія), що був організован IWuF, українська збірна виборола срібну та бронзові нагороди у розділі саньда (поєдинки).

 

   У 1995 році на 3-у чемпіонаті Світу у Балтіморі (США), Олена Кадігрова стала бронзовою призеркою у таолу (комплекси)! З цього часу, на кожному чемпіонаті Світу наші спортсмени впевнено входять у вісімку кращих та здобувають нагороди.

 

    У 1999 році на 3-у чемпіонаті Світу (Гонконг, КНР) наш спортсмен Шаміль Магомедов став чемпіоном Світу у розділі саньда (вагова категорія 90 кг.). 4-й чемпіонат Світу у Єревані у 2001 році додав призерів у традиційному ушу – Костянтин Матулевський посів 2-е місце, а у таолу бронзові нагороди отримали Юрій Бесараб, Андрій Коваль та Олена Нізамутдінова.

 

   Наша збірна команда з ушу у 1998-2004 роках – чемпіон та призер Європи та володар Кубку Європи, і до 2007 року поспіль, наші спортсмени вдало беруть участь у всіх змаганнях та чемпіонатах ЕWuF та IWuF. У 2004 та 2006 роках на першому та другому чемпіонатах Світу з традиційного ушу у Чженчжоу (провінція Хенань, КНР) кожний спортсмен збірної команди України за свої виступи був удостоєний медалями різного ґатунку!

 

   У 2003 році до Федерації ушу/гунфу та цігун України у Київ приїздив президент IWuF Ю Цзай Чжин, який відвідав Центр «Форма», що став базовим центром ушу та кунгфу не тільки в Україні, але й одним з кращих в Європі.

 

   Це були наші перші кроки «на шляху у тисячу лі». Ми створили методики викладання ушу та кунгфу для дітей – спеціальний ігровий метод викладання учнів від 3-4 років; розробили державну навчальну програму для дитячо-юнацьких спортивних шкіл та правила змагань з ушу та кунгфу в Україні і ще багато інших наукових розробок в спортивно-оздоровчій галузі з єдиноборств.

«Кунгфу – це мистецтво серця – його неможливо виміряти, але можливо відчути» - цей вислів китайських майстрів кунгфу сивої давнини продовжує жити і у 3-у тисячолітті.

«Кунгфу народилось у Китаї, але тепер належить всьому Світу» - так стверджує Фу Біао, директор Центральної школи шаолінських кунгфу/ушу, що знаходиться у районі м. Пекін Чанпіні.

Наша успішна участь у міжнародних турнірах у Гонконгу (КНР) та інших країнах, широкі зв’язки з величезною кількістю шкіл, секцій та організацій, що практикують традиційні стилі китайських кунгфу, ствердило нашу думку, що ушу, як синтезований (креативний) вид спорту, створений на основі різноманіття культурного надбання, не можливо, навіть, порівнювати з кунгфу! Отже, за китайським традиційним календарем, наразі 4717 рік – стільки ж років і китайській державності, та, як це не парадоксально, писемності, і кунгфу – майстерності та прагненню досконалості.

 

     У 2008 році ми створили Федерацію кунгфу України, а кунгфу став офіційно визнаним видом спорту в Україні. Статус національної федерації було надано міністерством юстиції України у 2012 році. Федерація ушу/гунфу та цігун України та Федерація кунгфу України стали співзасновниками Міжнародної федерації кунгфу (IKFF), яку очолив посол доброї волі КНР у ООН, майстер Фу Біао. За його словами, на Міжнародній конференції культурного обміну з кунгфу та ушу у 2013 році, «кунгфу народилось у Китаї і розповсюдилось у світі, а ми повернули його на Батьківщину, у Китай»!

Вже у 2012-2015 роках у Пекіні відбулись чемпіонати світу з кунгфу, у 2016 році у Москві (Росія), у 2017 – у США.

 

    Наші учні викладають кунгфу у Канаді, США, Латвії, Росії, Польщі та інших країнах. Кращим спортсменом IKFF визнано Костянтина Матулевського, який незмінно показує найкращі результати. Він не тільки викладає кунгфу дітям у муніципальній спортивній школі, та є лікарем спортивної та східної медицини.

 

      Справді, цікавитись чи вивчати якийсь окремий аспект китайської культури – неможливо. В цьому і полягає унікальність Китаю – це є синкретичність, тобто зв'язок «краплини з усім океаном», або ж «піщинки з усією Землею».

 

 

 

  Кунгфу, дійсно, розвиває Людину, а ми розвиваємо Кунгфу!

 

     У Древній Греції вирішили започаткувати Олімпійські Ігри, на час яких припинялись усі війни та конфлікти… Ми впевнені, що спорт має бути замість війн, щоб усі суперечки та конфлікти вирішувалась лише на спортивних аренах, та за правилами.

 

Культура і традиції кунгфу якнайкраще сприяють здійсненню мети наших народів – Миру і Дружбі!

Please reload

Статті

3.23.2020

Please reload

АРХІВ
Please reload

Шукати за тегами